
Powerbank BAMBOO EVOLUTION: suitable for smartphones and USB-powered devices, capacity: 4.000 mAh, bamboo case, incl. USB cable with USB Type-C plug (length approx. ca. 30 cm), power indicator, powerful battery, input power: 5V/2A, output power: 5V/2A, operating indicator light
| Colors: | brown |
| Customs tariff number: | 8507 6000 900 |
| EAN: | 4035475099910 |
| Size: | 11 x 8 x 1,5 cm |
| Net weight: | 0.1420 kg |
| Gross weight: | 0.1530 kg |
| Carton weight: | 7.65 kg / 15.30 kg |
| PU: | 50 / 100 |
| Materials: | Bamboo |
| Country of origin: | China |
| Sample: | max. 5 |