
Writing set DOUBLE BAMBOO: consists of ballpoint pen with press mechanism and touchscreen tip (blue ink) as well as mechanical pencil, both writing instruments with elegant bamboo shaft, supplied in paper box with bamboo design
| Colors: | silver / brown |
| Customs tariff number: | 9608 5000 000 |
| EAN: | 4035475074887 |
| Size: | Ø1,2 x 14 cm |
| Net weight: | 0.0190 kg |
| Gross weight: | 0.0460 kg |
| Carton weight: | 1.15 kg / 9.20 kg |
| PU: | 25 / 200 |
| Materials: | Bamboo / Metal |
| Country of origin: | China |
| Sample: | max. 5 |