
Compact multifunctional charging and data transfer cable TRANSFER: to charge electronic devices as well as transfer data (charging capacity Type-C: 9V/3A, 5V/2A, combined connector: 5V/2,4A), cable 2 x USB Type-C, incl. adapter (USB A / USB Type-C, USB Type C / Lightning® / Micro-USB combinations), cable length approx. 28,5 cm, in a box with press mechanism, with SIM compartment, needle, and microSD card holder
| Colors: | white |
| Customs tariff number: | 8544 4290 900 |
| Size: | 10,8 x 3 x 1,6 cm |
| Net weight: | 0.0350 kg |
| Gross weight: | 0.0380 kg |
| Carton weight: | 3.80 kg / 15.20 kg |
| PU: | 100 / 400 |
| Materials: | Plastic / Metal |
| Country of origin: | China |
| Sample: | max. 5 |