
Rectangular casserole dish VIVO made of stoneware: for serving, cooking and baking, capacity approx. 2.5 litres, suitable for microwave, oven, refrigerator and freezer, dishwasher safe, VIVO - a brand of the Villeroy & Boch Group (Attention: This article may not be sold online or sold to end customers in stationary trade. Only free distribution as a promotional gift or in the form of a bonus item is permitted.)
| Colors: | grey |
| Customs tariff number: | 6911 1000 900 |
| Size: | 35,4 x 22 x 6,8 cm |
| Net weight: | 1.9780 kg |
| Gross weight: | 2.0000 kg |
| Carton weight: | 8.00 kg |
| PU: | 4 |
| Materials: | Stoneware |
| Country of origin: | Portugal |
| Sample: | max. 3 |