
Wireless headphones WACKEN: with foldable overhead headband, padded ear cups and headband, adjustable headband, compatible with Bluetooth®, hands-free function, with slot for microSD card, with integrated rechargeable lithium battery, capacity: 200 mAh, standby mode approx. 100 hours, charging time: approx. 1 hour, incl. USB charging cable with USB Type-C plug (length approx. 31 cm) and audio cable (length approx. 100 cm), can be used with audio cable when battery is empty or switched off
| Colors: | black |
| Customs tariff number: | 8518 3000 900 |
| Size: | 19 x 21 x 7,4 cm |
| Net weight: | 0.2050 kg |
| Gross weight: | 0.2970 kg |
| Carton weight: | 8.91 kg |
| PU: | 30 |
| Materials: | Plastic |
| Country of origin: | China |
| Sample: | max. 5 |