
Pocket warmer WARM HEARTED: by flexing the metal plate and kneading, the heart supplies heat for approx. 20 minutes – before the next use, simply put the heart in very hot water for approx. 5 minutes. Please note that the logo application will come off after using/heating the product.
| Colors: | red |
| Customs tariff number: | 3824 9992 990 |
| EAN: | 4035475049410 |
| Size: | 9 x 9 cm |
| Net weight: | 0.0600 kg |
| Gross weight: | 0.0690 kg |
| Carton weight: | 5.52 kg / 11.04 kg |
| PU: | 80 / 160 |
| Materials: | PVC / Metal |
| Country of origin: | China |
| Sample: | max. 5 |