
Pocket warmer WARM STAR: by flexing the metal plate and kneading, the star supplies heat for approx. 20 minutes – before the next use, simply put the star in very hot water for approx. 5 minutes. Please note that the logo application will come off after using/heating the product.
| Colors: | yellow |
| Customs tariff number: | 3824 9992 990 |
| EAN: | 4035475063669 |
| Size: | 11 x 11 cm |
| Net weight: | 0.0610 kg |
| Gross weight: | 0.0760 kg |
| Carton weight: | 6.08 kg / 12.16 kg |
| PU: | 80 / 160 |
| Materials: | PVC / Metal |
| Country of origin: | China |
| Sample: | max. 5 |